Zespół niespokojnych nóg

Zespół niespokojnych nóg
Avodart opinie http://www.gsk.com.pl/produkty/Bisacodyl-GSK-10-czopki.html

Zespół niespokojnych nóg jest schorzeniem o podłożu neurologicznym. Choroba znana jest także pod nazwą syndromu RLS bądź zespołu Wittmaacka-Ekboma. Choroba może mieć charakter jednostronny lub obustronny. Rozwija się u osób w każdym wieku, niezależnie od płci.

Zaobserwowano, że ryzyko zachorowania zwiększa się u osób, u których zanotowano przypadki tej choroby w rodzinie. Ponadto schorzenie może współwystępować z innymi jednostkami chorobowymi, takimi jak cukrzyca, stwardnienie rozsiane, niewydolność nerek, polineuropatie, reumatoidalne zapalenie stawów czy mocznica.

U osób cierpiących na to zaburzenie obserwuje się przymus poruszania nogami. Nasila się to głównie podczas odpoczynku oraz siedzenia. Ponadto chorzy odczuwają drętwienie oraz mrowienie nóg. Ze względu na te specyficzne dolegliwości, pojawiają się trudności z zasypianiem oraz problemy z koncentracją.

Nie ma obecnie jednoznacznej metody, która złagodziłaby dolegliwość. Wskazane są masaże oraz zimne okłady na nogi. Jeżeli schorzenie powstało na skutek innych chorób, warto leczyć także te zaburzenia. Przed snem najlepiej wykonywać ćwiczenia relaksacyjne oraz unikać spożywania ciężkostrawnych posiłków czy kawy.