Skutki płaskostopia

Skutki płaskostopia
Cervarix Coldrex MaxGrip C

W płaskostopiu dochodzi do całkowitego lub częściowego zaniku wysklepienia stopy. Prowadzi to do deformacji stóp, co najłatwiej można zauważyć obserwując jej odcisk. Zdeformowana stopa całą powierzchnią przylega do powierzchni. Jednocześnie jest to najczęstsze schorzenie stóp.

Płaskostopie może powstać poprzez nieodpowiednio dobrane obuwie. Schorzeniu sprzyja także nadwaga oraz duże obciążenia stopy. Płaskostopie może pojawić się w każdym wieku. Nieleczone schorzenie powoduje wiele, uciążliwych dolegliwości. U wielu osób rozwija się bowiem obrzęk stóp. Pojawia się również ich ból, który zazwyczaj promieniuje do łydek. Na stopie występują bolesne odciski, które utrudniają przemieszczanie się. Deformacja powoduje także problemy z chodzeniem.

Płaskostopiu można stosunkowo łatwo zapobiec, nosząc odpowiednie obuwie. Wskazane jest również ćwiczenie mięśni stóp. Można np. naprzemiennie chodzić na palcach lub piętach czy podnosić stopami drobne przedmioty. Ból podczas chodzenia można zredukować, wkładając do obuwia wkładki ortopedyczne. Ponadto warto zadbać o prawidłową postawę.

Actiprotect opinie