Kręgozmyk i jego konsekwencje

Kręgozmyk i jego konsekwencje
Zobacz jak długo leczona jest żółtaczka fizjologiczna u dorosłego Bisacodyl GSK - 10mg ulotka

Kręgozmyk jest schorzeniem, które powoduje deformacje kręgosłupa. W wyniku choroby dochodzi do przemieszczenia się kręgów względem siebie. W miarę rozwoju deformacji następuje upośledzenie sprawności ruchowej. Pojawia się także przewlekły ból. Przyczyną tej choroby są najczęściej współistniejące choroby. Niekiedy deformacja rozwija się na skutek niedostatecznego wykształcenia kręgów.

Do objawów choroby zalicza się głównie ból. U chorych zaobserwować można deformacje tułowiu. Pacjenci mają także trudności z poruszaniem się. Mogą być one konsekwencją różnych nieprawidłowości neurologicznych. U części z nich stwierdza się bowiem zaniki mięśni oraz osłabienie odruchów.

Leczenie zależy od nasilenia choroby oraz ewentualnych jej objawów. Polecane są różne ćwiczenia rehabilitacyjne. Jeżeli ból jest nasilony, można zażywać preparaty przeciwbólowe oraz środki rozluźniające mięśnie. Wielu chorych powinno także zakładać gorset ortopedyczny. W momencie pojawienia się zmian neurologicznych, zaleca się zabieg chirurgiczny. Polega on na korekcie kręgosłupa oraz zapewnienia mu większej stabilizacji. Schorzenie może powodować liczne powikłania. Do najczęstszych zalicza się osłabienie nóg oraz ich mrowienie i bolesność.

Duofilm cena

Robert

Podobne

Czytaj dalej x