Co to jest dyskopatia?

Co to jest dyskopatia?
Corega Tabs Bio Formula BOOSTRIX opinie

Dyskopatia jest schorzeniem, które często powoduje chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa. W dyskopatii dochodzi do powstania zmian zwyrodnieniowych krążka międzykręgowego. Znajdują się one między kręgami kręgosłupa. Dyskopatia dzieli się na kilka odmian, w zależności od zmian powstałych w określonym odcinku kręgosłupa.

Dyskopatia rozwija się stosunkowo powoli. Często spowodowana jest przez niewłaściwie wykonywane czynności i nadmierne obciążenie kręgosłupa. Schorzenie częściej diagnozowane jest u osób otyłych. Do czynników ryzyka zaliczyć można także urazy kręgosłupa oraz osteoporozę.

Podstawowym objawem dyskopatii jest ból. Jest on szczególnie intensywny podczas chodzenia. Często promieniuje nawet do nóg. Z czasem dochodzi do zwiększonego napięcia mięśni, znajdujących się w okolicach kręgosłupa. Nieleczone schorzenie może powodować stopniowy zanik mięśni oraz skrzywienie kręgosłupa.

Rozpoznanie dyskopatii odbywa się poprzez wywiad lekarski. Przeprowadzone są także badania, takie jak RTG kręgosłupa czy rezonans magnetyczny. Osobom cierpiącym na dyskopatię zalecana jest fizjoterapia, a także odpowiednio dobrane ćwiczenia rehabilitacyjne. W przypadku silnego bólu, wskazane jest zażycie środków przeciwbólowych lub przeciwzapalnych.

Objawowa żółtaczka mechaniczna wymaga stałego leczenia